Smagūs užsiėmimai vasarą

Data

2021 07 15

Įvertinimas
0
Edukacijos.jpg

Visiems, kam pabodo kaitintis saulėje ir mirkti ežeruose, regioninio parko lankytojų centras turi geresnių pasiūlymų.

Pas mus galite užsisakyti edukacijas ne tik vaikams, bet ir šeimoms (jei yra ne mažesnė kaip 5 asmenų grupė). Sudominsime Jus gamtos stebuklais, padėsime ugdyti orientacinius gebėjimus,  praturtinsime gamtos pažinimo ir istorijos žiniomis.

Edukacinių užsiėmimų įvairovė leis Jums pramogą pasirinkti pagal savo interesus.

Eil. Nr.

Edukaciniai užsiėmimai

 

Vieta

1.

Kaip tapti miško draugu (supažindinimas su Veisiejų regioninio parko lankymo taisyklėmis, elgesiu miške, atsakingu vartojimu; orientaciniai žaidimai gamtoje)

2 val.

Užsiėmimai lankytojų centre ir žaidimai gamtoje.

2.

Miško gydomoji galia (supažindinimas su medžių išskirtinumais, jų mitologizavimu lietuvių kultūroje, senovės gyduolių išminti; pravedama miško terapijos praktika parke)

2 val.

Užsiėmimai lankytojų centre ir praktikos gamtoje.

3.

Gamtos paveldo objektai (supažindinimas su gamtos paveldo objektais Lietuvoje ir Veisiejų regioniniame parke; šių objektų atrankos kriterijų pristatymas; ekspertinio vertinimo užduočių atlikimas dvaro parke)

1-2 val.

Užsiėmimai lankytojų centre ir užduotys Veisiejų arba Vainežerio dvaro parke.

4.

Ropliai ir išskirtinės jų rūšys (supažindinimas su Lietuvoje gyvenančių roplių rūšimis, didesnį dėmesį skiriant regioniniame parke saugomam baliniam vėžliui; jo gyvenimo būdo prezentacija vaizdinėje medžiagoje)

1 val.

Užsiėmimai lankytojų centre. Papildomai gali būti suderinama išvyka į teritoriją, priklausomai nuo dalyvių skaičiaus ir metų laiko.

5.

Varliagyviai. Europinės medvarlės (Hyla arborea) paplitimas ir veisimo metodika (supažindinimas su Lietuvoje gyvenančių varliagyvių rūšimis, didesnį dėmesį skiriant Europinei medvarlei; jos gyvenimo būdo prezentacija vaizdinėje medžiagoje)

1 val.

Užsiėmimai lankytojų centre. Papildomai gali būti suderinama išvyka į teritoriją, priklausomai nuo dalyvių skaičiaus ir metų laiko.

6.

Orchidiniai augalai Veisiejų regioninio parko teritorijoje (supažindinimas su parko teritorijoje augančiomis retų augalų rūšimis, didesnį dėmesį skiriant orchidiniams augalams; gamtoje atliekamos užduotys nustatant rūšį pagal aprašymą)

1 val.

Užsiėmimai lankytojų centre ir gali būti pažintinė ekskursija  birželio mėnesį.

7.

Valgomi ir nevalgomi grybai Veisiejų regioninio parko teritorijoje (supažindinimas su grybų įvairove Veisiejų regioninio parko teritorijoje)

1 val.

Užsiėmimai lankytojų centre. Papildomai gali būti suderinama išvyka į teritoriją, priklausomai nuo dalyvių skaičiaus ir metų laiko.

8.

Arbatžolių rinkimas ir arbatos virimas (supažindinimas su pagrindinėmis apylinkėje augančiomis vaistažolėmis, jų gydomosiomis savybėmis; praktinės užduotys, susiję su jų atpažinimu gamtoje ir rinkimu)

1 val.

Užsiėmimai gamtoje šiltuoju metų laiku.

9.

Matematika Veisiejų regioniniame parke (praktinės užduotys, susiję su regioninio parko istorinėmis datomis, gamtinių ir infrastruktūros objektų dydžių matavimais, duomenų apskaičiavimu ir kt.)

1-2 val.

Užsiėmimai lankytojų centre ir dvaro parke. Pamokos pritaikomos įvairaus amžiaus mokinių grupėms.

10.

Dzūkų kalendoriniai  papročiai ir liaudies kūryba

(supažindinimas su kalendorinių švenčių ypatumais; dekoracijų gamyba, žaidimai)

2 val.

Užsiėmimai lankytojų centre ir gamtoje. Pamokos turinys derinamas prie artimiausios kalendorinės šventės.

11.

Veisiejų dvaro parko medžiai

(supažindinimas su parke augančių medžių rūšimis, jų išskirtinumais; gebėjimų atpažinti medžius pagal lapus, žiedus, vaisius ir kamienus lavinimas; orientavimosi gebėjimų pagal vietovės planą ugdymas)

2 val.

Užsiėmimai lankytojų centre ir orientaciniai žaidimai Veisiejų dvaro parke.


Reikalinga išankstinė registracija tel. 8 318 56234; 8 698 77408 arba el. paštu lankytojucentras@veisiejuparkas.lt 
 Užsiėmimo kaina 1 asm. 1 val. - 3 eurai.

(Izidos Baliukynienės, Aušros Margelienės ir Erikos Petrauskienės nuotraukos)