2022 m. rugsėjo 22d. 18.00 val. Baltų vienybės dienos minėjimas Vainežerio senovės gynybiniuose įtvirtinimuose, kurie vadinami „Okopka“

Data

2022 09 21

Įvertinimas
1
Kviečiame kartu paminėti baltų vienybės dieną.png

Rugsėjo 22 d. minime Baltų vienybės dieną.

Tai Lietuvos atmintina diena, tradicinė, valstybinė Latvijos šventė, skirta populiarinti glaudžius latvių ir lietuvių tautų bei valstybių ryšius, pristatyti ir puoselėti Baltijos valstybių kultūrą ir papročius. Baltų vienybės diena švenčiama kasmet, rugsėjo 22 d. pažymint 1236 m. įvykusį Saulės mūšį, per kurį sutriuškintas Kalavijuočių ordinas ir nutrauktas baltų žemių užkariavimas. 

Šiais metais, 18.00 val. Baltų vienybės dienos minėjimas pirmą kartą vyks Vainežerio senovės gynybiniuose įtvirtinimuose, kurie vadinami „Okopka“. 

Vainežerio senovės gynybiniai įtvirtinimai, vadinami „Okopka“ buvo įrengti dvarininkų XV–XVIII amžiuje ir naudojami karo su Švedija ir Rusija metu (1701–1721). Vainežerio senovės gynybiniai įtvirtinimai minimi ir Justinavos vardu, kadangi netoliese būta Justinavo dvaro. Nurodoma, kad netoli nuo Justinavo dvaro yra pusiasalis, kur stovėjo pilaitė. Tuo metu tokie gynybiniai įtvirtinimai padėjo geriau pasislėpti ir apsiginti nuo priešo.

Baltų vienybės šventės metu junksimės į Baltų vienybės sąšauka užkurdami ugnį ant Vainežerio senovės gynybinio įtvirtinimo, vadinamo „Okopka“, kuri simbolizuoja vienybę, prisimenant, kad baltų gentys signaliniais laužais įspėdavo viena kitą apie artėjantį priešą. Ugnis ant tolimo kalno – ženklas, kad esame. Šviečiančią ugnį galėsite išvysti ir Veisiejų miestelyje, kadangi ji bus uždegta ant 6 m aukščio pylimo.

Kartu su Veisiejų kultūros namų folkloriniu ansambliu „PACKAVĖLĖ“ dainuosime šiai dienai paminėti skirtas dainas, vaišinsimės šilta žolelių arbata, valgysime gardžią duoną su medumi.

Atvykti į šios šventės minėjimą galite ne tik automobiliu, dviračiu ar pėsčiomi, bet ir vandens transporto priemonėmis(valtimis, jachtomis ir kt). Būtų smagu, kad plaukiant ežeru, jūsų transporto priemonėse spindėtų ugnies žiburėliai, šviestų fakelai ar žibintai, kurie signalizuotų apie bendrą susitelkimą, vienybę ir bendrystę. 

Lauksime Jūsų visų atvykstant!