Planuojantiems statybas

Saugomos teritorijos – tai gražiausios ir vertingiausios Lietuvos vietos, išsiskiriančios savita gamta ir kultūros paveldu. Viena būtinų prielaidų vertybėms, kraštovaizdžio ir biologinei įvairovei išsaugoti yra tradicinės architektūros puoselėjimas. Teisės aktais, reglamentuojančiais veiklą saugomoje teritorijoje, taip pat siekiama mažinti vartotojišką požiūrį į gamtą, todėl ūkinei veiklai saugomose teritorijose yra įvesti apribojimai.

Tradicinė kaimo architektūra – nykstanti mūsų praeities dalis, kurią privalome išsaugoti. Nebūtina statyti lygiai taip pat kaip senovėje, tačiau svarbu statant naujus statinius stengtis išsaugoti pagrindinius tradicinės Dzūkijos architektūros savitumus, atkartojančius protėvių vertybes. Kviečiame giliau ir atidžiau pažvelgti į savo krašto tradicijas, neatmesti to, kad šimtmečiais kurta ir tobulinta, net jei iš pirmo žvilgsnio tai atrodo pasenę ir netinkama. Suvokime esminius tradicinės architektūros principus ir pritaikykime juos šiandieninei savo būčiai.

Jei planuojate statyti, rekonstruoti, remontuoti statinius, esančius Veisiejų regioninio parko teritorijoje, kviečiame apsilankyti Veisiejų regioninio parko grupėje (Santarvės g. 9, Veisiejai, tel. 8-318-56234), kur suteiksime informaciją statybų ir kitais klausimais. Veisiejų regioninio parko direkcijos tikslas – skatinti žmones kurti gražias sodybas, padėti suvokti esminius tradicinės architektūros principus, branginti savo krašto tradicijas ir išsaugoti jas ateities kartoms.

Ačiū Jums, kad savo būtimi puošiate Dzūkiją!

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-12-22